| rotilaadrian a întrebat:

Ce vrea sa zica studiul asta? https://www.mdpi.com/1467-3045/44/3/73/htm

intreb un inteligent care crede in stiinta, ca eu nu m-am vaccinat.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate și traduci ce zice că nu toți știm franceză

| BidenVasile a răspuns:

In doua cuvinte vaccinati=cancer

| Calingeorgescu a răspuns:

„Materialul genetic furnizat de vaccinurile ARNm nu intră niciodată în nucleul celulelor, acela fiind locul unde este păstrat ADN-ul." Asta spune CDC-ul pe pagina „Myths and Facts about COVID-19 Vaccines". Ştiţi cum sunt „miturile" acestea? Arată precum conspiraţiile, dar pe dos, în sensul în care în timp ce aşa-zisele teorii ale conspiraţiei se îndeplinesc de la o zi la alta, „miturile" combătute oficial se adeveresc. E şi logic, doar „miturile" sunt extrase din aşa-zisele teorii ale conspiraţiei.

De ce am spus asta? Pentru că timpul nu mai are răbdare. E momentul să înţelegeţi de ce a fost nevoie ca o altă retorică - războiul - să acopere fostul narativ care se scufundă întrucât „fundaţiile ştiinţifice" îi sunt dărâmate una după alta. Revenind la „mitul" cu celula vă anunţ că în Molecular Biology a apărut un studiu al unor cercetători sudezi de la Lund University în care se spune negru pe alb că particulele ARNm pătrund în nucleul celulei şi modifică ADN-ul. Iar asta se petrece în doar şase ore de la vaccin! Ops, din nou conspiraţioniştii au avut dreptate. Oare de ce?