| anonim_4396 a întrebat:

Cei care v-ați vaccinat, ce efecte adverse ați avut? Și cu ce vaccin?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nici macar obisnuita durere la locul intepaturii. Pfizer.

| SG1995 a răspuns:

M-am vaccinat azi cu AstraZeneca, până acum niciun efect, nici măcar febra de care îmi făceam griji din cauza epilepsiei.

| Panamax a răspuns:

Sa treaca cativa ani ca sa incepem sa vorbin de efecte.
Unii zic ceva de fertilitate ca ar scadea.
O sa vedem.

| aXy99 a răspuns (pentru Panamax):

De ce ai avea reactii adverse dupa ani de zile si nu imediat? Este lipsit de logica ceea ce ai spus.

| Panamax a răspuns (pentru aXy99):

Ne auzim peste cativa ani.Pana atunci vorbim degeaba.Vezi ca se vorbeste deja de a treia doza sa n-o ratezi cumva.
https://www.digi24.ro/......id-1522641
https://www.hotnews.ro/......avirus.htm

Eu astept a 17-a doza.

| aXy99 a răspuns (pentru Panamax):

Link-urile trimise de tine nu au nicio legatura cu afirmatia facuta raspunsul anterior.

| Panamax a răspuns (pentru aXy99):

Poate suferi de analfabetism functional.
Nu te mai baga in seama neintrebat daca nu ai inteles ce am scris.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

AstraZeneca.
La câteva ore după vaccin a început să mă doară mâna acolo şi să se înroşească acea zonă, în noaptea aceea am avut frisoane, dar nu au ţinut mult, iar a doua zi m-am trezit obosită şi am dormit cam toată ziua, am avut temperatură 37 şi ceva,dar a scăzut repede după ce am luat un Paracetamol.
Mâna m-a tot durut câteva zile, roşeaţa a trecut în două zile de la vaccin, dar apoi s-a învineţit, am avut un hematom, dar m-am uns cu Heparină şi am masat zona bine de 2 ori pe zi şi a trecut.
În concluzie, n-a fost nimic tragic.Nu mi s-a întâmplat nimic anormal.
A, şi la recomandarea unui medic, am luat Aspenter 10 zile, din a doua zi de la vaccin.

| HelpingPeople a răspuns:

Eu din cauza ca fac sport de performanta de vreo 10 ani m-a cam durut mana dreapta a doua zi, dar tin sa mentionez ca este diferit de la o persoana la alta si ca tu daca ti-ai face vaccinul s-ar putea sa nu te doara nimic. eu mi-am facut vaccinul anticovid.