| anonim_4396 a întrebat:

Certificatul verde ca ai vaccinul facut se poate elibera si pe hartie? Iar daca mergi in locuri unde se cere, poti arata hartia in locul telefonului?
Ma gandesc sa fac in viitor vaccinul daca ma vor plati, dar nu imi bag in telefon asemenea date despre mine.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hahahahahahaha
Daca te vor plati
Hahahahahabaha
Nu iti bagi astfel de date in telefon
Bahahahahahahaha

Esti trolul suprem de zilele astea.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Acu vreo luna scria la ceva site de stiri ca iti da bonuri in valoare de 100 lei?
Si da nu imi bag astfel de date, nu am conturi de social-media nimic. Doar unde se poate cu nick

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai cont de Google, e destul.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Nu am cont de google, nu am Facebook, insta, whatsapp, sau nimic de genu

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce telefon mobil ai? De ala cu butoane?

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Nu chiar dar in orice caz de epoca, cu 0 aplicatii pe el. Dc sa-mi stric ochii la un ecran de 5 inchi cand ma pot uita la un ecran de 17 inchi?

| Wr3nch a răspuns:

Til printezi tu la un xeroxlaughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Țara nu ține cu cetățeanul ci îl fură așa că nu îți fă iluzi că te plătește pentru vaccin.
Tu ești și aiurit, dacă citeai ceva istorie aflai că oamenii au trăit normal și sănătos fără vaccin? ️

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te fa vaccinu pana nu e prea tarziu ca valu asta ii prinde pe toti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba parca asa am auzit ca îți dă bonuri de masa în valoare de 100 de ron rolling on the floor mai donezi și sânge ajungi undeva la 180 de lei laughing.
Am întrebat sincer o vecina cum se simte după vaccin și mi-o spus ca nu are nici pe naiba! Deci pare safe acest vaccin, dar nu te protejează într-un procent mare de varianta,, Delta " Uită-te la israelieni câți din populație s-au vaccinat și mulți din ei au avut firme grave sau au decedat. Oricum tot iei virusul dar cică nu ajungi la o forma grava, sau nu mori, eu sunt de părere ca contează foarte mult și ce patologii ai, ca de aici se ajunge la complicații și deces.