| MaryMaria333 a întrebat:

Cică Iohannis a transmis cum după 8-9 Martie o sa ne scăpăm de măști. Voi ce ziceți, e real? Că nu vreau sa ma bucur degeaba daca nu e )))

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu si asa in ce haine porti esti pregatita de covid, acum dupa 8 martie te imbraci in alb, https://www.ginette.ro/......urala.html
iti fac eu cadou asta de 8 martie, se pare ca mister covid de pe data de 8 martie va lua concendiu pana in septembrie, asa ca traieste viata la maxim si respira aerul muntilor inalti

| MaryMaria333 explică (pentru RAY):

Mulțumesc dar eu prefer negrul )) Pur si simplu așa e felul meu. I love black and rock 'n roll ♡

| MaryMaria333 explică (pentru RAY):

Am avut covid de 2 ori, imi ajunge, gata ))))

| MaryMaria333 explică (pentru RAY):

Ey, repede te'ai prins cum sunt și ce gusturi amwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Ofera-i o șansă lui Ray sa te cunoascăhee hee

| Violleta2022 a răspuns:

Eu sper sa nu scapati prea devreme, ca-i protectie care ajuta sa scapati de virus, daca nu-l mai luati unul de la altul, prin nepurtarea mastii, ca pe oameni nu-i educi usor si continua sa se reinfecteze si sa dea mai departe.
Masca este un "rau" necesar cel putin inca 2-3 luni, ca sa se reduca virusul si sa nu se mai infecteze oamenii.
Poate intre timp va si vaccinati cu totii, ca viata sa poate reintra in normal.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ceea ce a spus Presedintele sunt doar propuneri, nu el are atributii in acest sens, cum o sa fie o sa aflam abia dupa ce va fi publicata hotararea in M. Oficial.

| sierra1 a răspuns:

O să săcăpăm - că n-o fi in martie, nu e relevant dar tot scăpăm

| doctorandus a răspuns:

Te bucuri din prostie, ca pandemia nu dispare brusc.

| Simpatic a răspuns:

Eu nu o vad ca pe o bucurie, masca era ultimul sistem de aparare cat de cat in fata imbecililor care tot transmit virusul fara sa-si fi facut vaccinul (o sa-mi sara in cap anti-vaccinistii) sau cei care nu s-au potolit niciodata din a purta microbul migrand la lopata dintr-o tara in alta, la nomazii salahori ma refer.
Cum nu se mai transmitea microbul? simplu daca si purtator covid-19 cat si ceilalti purtau masca, atunci virusul nu se mai raspandea, nepurtand masca nici unii nici altii, virusul se va rapandi in continuare.
Si chiar daca se iau masuri precum elominarea mastii din spatiile exterioare, asta nu inseama ca virusul a disparut!
Oamenii inca mor in fiecare zi de la covid-19, asta nu intelegeti unii.
Deci nu e niciun motiv de fericire a se elimina masca...

| MaryMaria333 explică (pentru Simpatic):

Parerea mea e ca prea mult se exagerează cu covidul ăsta. Am avut asa ceva de 2 ori, chiar recent. E ca o răceală dar manifestarile depind foarte mult de imunitate. Stai ca mai îs care au si nu stiu. Ori se confunda ușor cu o răceală normală, ori este exact acelasi lucru.

| Goete a răspuns (pentru MaryMaria333):

Niciodata n-a fost altceva decat o raceala, ca orice virus din familia Coronavirus. Au murit oameni - mor si de la gripa - si au murit multi, pentru ca nu au fost tratati cu alte boli.

| relian a răspuns:

Da ar putea fi, mai ales daca a vorbit Johanis, la asta orice este posibil, pentru ca el vorbeste azi si noi auzim de abia la anul laughing

| Freya1 a răspuns:

A spus că nu mai porți masca, si ca poti sa revii la cluburi si nunți, nu ca a dispărut de tot virusul.

| Frank51 a răspuns:

Nu a zis nimeni că ne scăpăm de măști, se vor ridica anumite restricții și masca în interior nu este una dintre ele.

| Goete a răspuns:

Macar pana "te bucuri degeaba" esti fericit(ă)

| MaryMaria333 explică (pentru Goete):

Haha. Bun si atât.

| Felys a răspuns:

Da vom scapa de maști in aer liber, a mai zis ca va trebui sa invatam sa traim cu virusul pentru ca esti constient ca virusul nu dispare.Probabil in magazine, mijloace de transport in comun inca vom mai purta un timp.Dar te poti totusi bucura ca virusul nu mai este mortal, cine face boala e totusi usoara.

| aumih16 a răspuns:

Probabil vom scapa! dar nu insa in interior! acolo vom purta masca in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De alea da. De alea perverse in funcție de interes niciodată.
Ești drăguță:p

| MaryMaria333 explică (pentru anonim_4396):

De asa ceva cam greu ne scăpăm din păcate))))
Apropo, mersi mult de complimentwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Tu nu, eu dawinking
Dar, îți promit ca in bratele mele vei fi 100 % safe, i promise you.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Genial!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ți se pare genial? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Modul în care ai ales să răspunzi laughing ai zis un adevăr

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar sunt, chiar sunt cel mai bun protector îl separatio mai mi se spune în alte lumi spirituale. Îmi place sa dau lento lento și deodată ca iepurele pana ii explodează Adidașii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești mai nebun decât mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va mai fi stare de alerta. Deci da, e adevarat. Nu stiu daca si in spatiile inchise, dar afara sigur.

| DARLINGx a răspuns:

Da cred că vom scăpa la un moment dat! happy

| MaryMaria333 explică (pentru DARLINGx):

Păi am scapat deja demult. Doamne ajuta ))))

| gugugugu a răspuns:

Bucura-te, pentru ca asa este. La ridicarea starii de alerta nu va mai fi valabila nici o restrictie instituita prin legea 55/2020. A fost si la stiri la B1 astazi dimineata. Nu va mai exista nici izolare, carantina, masti, certificate sau alte baliverne. SI de asemenea, masca la interior va fi recomandare (pentru ca nu mai exista lege sa poata obliga). Aiurelile astea cu " scoatem unele restrictii" este pentru cine crede asa ceva. Dar legal nu va mai fi nici o restrictie. Iar aici sunt cateva persoane care stiu ca acesta este adevarul.