| Yee a întrebat:

Cred ca mi-am dezvoltat un program de procrastinare in perioada asta de carantina. Voi cum faceti sa ramaneti productivi in perioada asta?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E problema ta daca amani ceea ce vrei sa faci, pentru mai tarziu. Dar unele treburi nu e bine sa le amani daca le poti face. Si care nu au nici o legatura cu carantina. Daca esti bolnav(ă).

| Adry05 a răspuns:

Mă obligă facultatea. laughing

| Mosotti a răspuns:

Si cine a zis sa fim neaparat productivi? Trebuie sa ne bucuram de fiecare zi, sa facem activitati placute ca-s multe de facut acasa si atat, nu conteaza altceva. Si sa respectam cat mai mult masurile.
Si de ce ti-ai facut un program de procrastinare?! Eu nu aman nimic, fac ce simt ca-mi place, ca ma bucura, ca ma destinde, relaxeaza.

Pai eu ma uit la TV emisiuni, documentare, filme, socializez cu prietenii pe skype si cu web eventual, pe forumuri, mai ma documentez despre ceva pe net in diverse domenii sa mai aflu sau sa invat ceva, Ma joc la calculator sau pe telefon, fie cu calcul fie online cu altii, mai fac o programare, o editare video, audio, mai fac filmulete cu efecte speciale, mai am niste masini cu radiocomanda profi si le rulez si pe alea, mai zbor si drona prin camera asa ca distractie, de citit carti nu-mi place, dar multi fac si asta.

Asa ca iata cate-s de facut acasa. Sincer nu imi ajunge timpul.
Mai ies pe la aer ca e voie pe langa casa, deci e okey.

| WhiteLife a răspuns:

Eu incerc să învăț și reușesc cate 4h/zi. Mă ajută mult aplicația Focus To Do, care merge pe metoda Pomodoro.

| JicaContra a răspuns:

Nu lasa pe maine ce poti face azi, ci pe poimaine, ca poate expira, se rezolva de la sine sau nu mai trebuie big grin

| FreddieM a răspuns:

Da-mi si mie pontul cu programul asta, ca eu nu reusesc. Mama ei de responsabilitate, e clar, de acolo mi se trage.
Pace, sanatate si relaaaax. Poate ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel, nu cred ca poate cineva sa fie productiv in perioada asta

| DespinaPopescu a răspuns:

Hello! E important să rămâi activ în perioada asta, să-ți continui activitățile. La mine funcționează. Uite aici: https://cariera.ejobs.ro/dezvoltare-personala-pe-timp-de-criza/
câteva idei despre ce poți să mai faci și cum să treci cu brio peste perioada asta. Spor!