| AlexDorinel a întrebat:

Credeți că e posibil să impună restricții doar pentru cei nevaccinați? Gen, sa mearga la weekend doar in mall.

Eu cred că e imposibil așa ceva pentru că 70% din tineri nu s-au vaccinat și nu prea au cum sa nu-i primească nicaieri că ar scădea economia rău de tot.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
15 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu ne mai spune ce opinii ai tu, ca si asa nu ne intereseaza.

| Andrei007007 a răspuns:

Sper sa-i inchida contul astuia, ca prea multe prostii intreaba/spune

| cepIm a răspuns:

Tu si vaccinat daca ai fi ar trebui sa ai restrictii peste tot.

| Sara2 a răspuns:

Nici eu nu cred. Sunt doar vorbe să pună cumva presiune pe noi să ne vaccinăm. Din fericire nu ne-am dus toți, speriați ca oile

| 1234568807 a răspuns:

O sa impuna vaccinu obligatoriu, din punctul meu de vedere, dar daca stam sa ne uitam mai bine, vaccinul nu prea e bun de nimic fiindca cum apare o tulpina noua, cum se duce naibii toata vaccinarea, cum e si cazul Israelului, toata populatia e vaccinata si din cauza noii tulpini delta, au reaparut aceleasi restrictii fiindca vaccinarea nu mai are niciun efect

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

Vaccinul e inutil pentru mine momentan.

| Alverto a răspuns (pentru 1234568807):

Nu. De fapt chiar producătorii recunosc că nu se schimba efectul doar daca se schimba tulpina. Chiar daca tulpina e mai transmisibila, efectul eficient de 95% e acelasi

| minrest a răspuns:

Daca se inchid magazinele si localurile, cum au mai fost inchise, nu scade economia? Inainte de a inchide localurile pentru toata lumea, vor incerca sa permita accesul doar celor vaccinati.

| 1234568807 a răspuns (pentru Alverto):

Si atunci de ce zice ca dupa ce apare o tulpina nou, a toti vaccinati sunt vaccinati degeaba?

| Alverto a răspuns (pentru 1234568807):

Cine zice?
Gândește-te că pui la fiert 3 ouă și fierb in 15 minute. Daca pui 8 oua fierb tot în 15 minute, deci nu se schimba efectul de fierbere.

| 1234568807 a răspuns (pentru Alverto):

Ce legatura are asta cu vaccinul?

| Alverto a răspuns (pentru 1234568807):

Vorbeam despre faptul că indiferent de tulpina efectul este același, de asta am dat exemplul asta

| T0T a răspuns:

Economia a scăzut deja destul din cauza acestei nebunii. Însă nu în mod general. Unii s-au tot îmbogățit.

| Bluestar15 a răspuns:

Pai chiar daca prin absurd incearca asa ceva, dupa o saptamana patronii de supermarket-uri, mall-uri samd or sa bata cu pumnul in masa ca le scad drastic incasarile si politicienii nu vor avea de ales si vor scoate idiotenia asta. Asta e tot.

| ania a răspuns:

Sper ca nu.