| eusebiu27 a întrebat:

Credeți ca este mai bine cum a procedat Suedia in privința Covid19

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-avem de unde sti
pe termen scurt, pare ca nu
pe termen lung, o sa vedem

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au un procent mare de morti, cine stie, poate pe viitor se vor imuniza mai repede. Dar poate ca va apărea vaccinul si atuncii mortile de acum nu orea isi mai au sensul

| Wr3nch a răspuns:

Depinde cum pui problema, Ei au argumentat ca o foarte mare parte din cei care au murit de COVID-19 ar fi murit oricum in cativa ani, deci drama nu e asa mare din punctul lor de vedere. Probabil ca va aparea un vaccin dar e la cateva luni distanta cel putin, si in nici o tara nu va sta lumea in casa atata timp. Sustinatori si critici sunt peste tot deci e greu sa poti care e varianta ''corecta''.

| RAY a răspuns:

Faza e ca multi de acolo sau conformitat cu ceea ce au spus autoritatile noi am facut gratare a doua zi asa ca sa ne aratam prostia, asta e diferenta, aici numa cu biciul se poate ca in india cu vorba buna nu se poate

| mihai69 a răspuns:

Nu cred nimic.
Vom vedea peste ceva vreme dacă a fost sau nu bine.

| Violleta2022 a răspuns:

O dumnezeule, este clar ca nu au procedat corect, dovedindu-se ca au facut o greseala imensa, iar acum platesc tragic, prin numarul mare de infectati si de morti.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că era bine pentru ei, nu pentru noi.

| Raul1472627 a răspuns:

Da! Nu-s asa de prosti ca noi

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Raul1472627):

Tu încă nu ai reusit sa intelegi problema asta cu virusul nu?