| AlexDorinel a întrebat:

Cum mai sta treaba cu gripa sezoniera?

De cand exista aceasta?

Cati oameni au murit din cauza ei?

Cand va veni urmatoarea?

Dati-mi si mie mai multe detalii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gripa sezoniera exista de sute de ani!
Apare si dispare odata cu sezonul rece si odata cu ea se modifica tulpinile virusului, dar apar vaccinuri care sa ne protejeze, iar cei sensibili si care au sistemul imunitar bolnav, pot chiar sa moara de la aceste gripe sezoniere.
Urmatoarea gripa sezoniera tocmai a sosit, ca-i primavara: "influenta"

| Frank51 a răspuns:

Bine
De mult
Destul de mulți
Oricând
Este o gripă ușoară care de regulă nu produce complicații.

| Zuzu1991 a răspuns:

E in continuare
dintotdeauna
nenumarati, cred ca nimeni nu stie cati
e chiar acum... eu mi-am facut vaccinul antigripal

| Nilsson a răspuns:

De când cu acest coronavirus, se pare că nu mai moare nimeni de gripa sezonieră, deși în anii trecuți omora cât actuala "pandemie".

| goguPatent a răspuns (pentru Nilsson):

Momentul ala cand comentezi doar ca sa scrii ceva. Lool.