| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot beneficia de un test covid gratuit?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci dacă aș avea simptome îmi fac ei testul gratis?

| aimullah123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, daca ai simptome vine ambulanta si iti recolteaza probe.

| anonim_4396 explică (pentru aimullah123):

și dacă pare doar o simplă răceală cum fac ca să fiu sigur?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai o simpla raceala capeti testul covid gratis
pentru ca implicit esti suspect de covid, are aceleasi simptome