| Cksihja a întrebat:

Cum te vaccinezi anti covid?
Trebuie să te programezi sau vii așa cu buletinul?
Dacă trebuie programare, unde mă programez?
Eu aș vrea să mă vaccinez dar nu prea găsesc informații, unde trebuie să merg ce trebuie să am la mine. Deci dacă sa vaccinat cineva să-mi spună și mie cum a reușit că în România orice lucru simplu devine complicat.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"în România orice lucru simplu devine complicat."

ironic, in momentul de fata vaccinarea e extrem de simpla in Romania comparativ cu multe multe alte state.

alegi un centru de vaccinare si mergi cu cartea de identitate si in 10 minute esti vaccinat

| Werrich a răspuns:

De 2 luni de zile vaccinul anti-COVID se poate face liber doar cu buletinul în oricare centru.

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Se face la orice centru de vacinare cu prezenta fizica alaturi de un buletic sau pe baza de programare online aici:
https://vaccinare-covid.gov.ro/platforma-programare/