| AlexDorinel a întrebat:

Cum va arata lumea dupa coronavirus?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La fel cum era inainte sa apara virusul

| sierra1 a răspuns:

Ia uită-te pe geam, acum. Așa va fi

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Tot cam asa.

| Mosotti a răspuns:

La fel ca acum va arata doar ca multi au probleme financiare, in rest cam nici o schimbare.

| Frank51 a răspuns:

Identica cu anul 2019, fara stres.

| Sofer a răspuns:

Ar arata la fel doar ca o sa poți privi oameni fără măști.

| LPCTSTR a răspuns:

La fel, incompetenta isi face atat de bine treaba incat sunt convins ca nu se va schimba nimic.

| Lioana a răspuns:

Vom trai si vom vedea.

| NotNamed a răspuns:

Mai civilizata, m.ai precauta si mai evoluata din toate punctele de vedere.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns (pentru AlexDorinel):

Https://shrib.com/? v=md#Situatia%20pandemiilor

| Hsheheyehve a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si care e problema ta dacă se întorc la cluburi non stop și la băutură în grup?
Sincer pe mine nu ma intereseaza

| DonEduardo a răspuns:

Nimeni nu are cum sa stie viitorul indepartat. Oricand poate sa cada un meteorit pe Pamant si sa murim cu totii. Si nu sunt absolut deloc sarcastic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rotundă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact la fel
Inca arata la fel
Nu e nici o schimbare e o situatie si atat
Restul e panica de la persoanele care nu stiau decat bautura mall petreceri etc
Sau ailalti care stiu de mers la biserica pupat icoane bucati de morti si atat
Cine lucreaza undeva de mult a lucrat 2019 2020 2021 etc pe bani
Ca porti o masca si mai eviti oameni enervanti e castig
Carantina e nasoala da in rest eu nu ma supar pe astea doua conditii

| KR0NSTADT a răspuns:

Turma va rămâne turmă, iar elita va rămâne elită.

| FlorentinaM20 a răspuns:

Mi se pare mie sau încerci sa te bagi in seama?

| Mosotti a răspuns (pentru FlorentinaM20):

Si chiar daca ar vrea sa se bage in seama, nu este ceva rau, e normal la o adica cand un om cauta sa socializeze cu alti oameni.

| Marian7777 a răspuns:

Cred că va arăta la fel, dar cred că oamenii vor fi mai atenți în legătură cu igiena, adică în sensul că de exemplu, oamenii care au trecut prin ''frica" de pandemie și nu mai știu ce, vor deveni mai precauți și tot o să le fie frică. omului îi ia ceva timp până își revine complet. o lume normală care cu siguranță vor exista schimbări...

| Vali1000 a răspuns:

Revenim la normal, ma rog normal este si acum dar nu vom mai purta măști.

| Hsheheyehve a răspuns (pentru Vali1000):

Normal este și acum?
Nu se pot organiza petreceri
Nu se poate călătorii
Nu poti sa mergi la rude și să fiti multi
Nu poti sa iesi afara fara sa porti masca
Nu poti sa iesi pe strada dupa ora 23:00 până la 5:00 dimineata
Asta ti se pare normalitate?

| Vali1000 a răspuns (pentru Hsheheyehve):

Stai omule putin te inteleg nu sari pe mine happy
Si eu gandesc la fel cum zici tu.
Ma refer ca fata de starea de urgenta 15 mar-15 mai suntem cat de cat bine.
Pe strada merg si fara masca decat in oras o port in mijloacele de transport în comun și la muncă.
De revelion am mers noaptea la două cu masina pe strada cam cu frica cei drept nu pot nega asta noroc ca nu m-a oprit poliția de unde sa-i dau adeverința.

| Claudiu685 a răspuns:

Vom putea merge in locuri publice cu mai multe persoane și chestii care ne-au fost până acum interszese sau restranse dar oricum masca vom purta de acum toată viața

| ejprost a răspuns:

Cu mai putini prosti