| anonim_4396 a întrebat:

Cum va vedeti viata de prin luna iunie? Sa nu zic chiar 15 mai cand s-ar iesi din starea de urgenta. Ati invatat ceva dupa epidemia asta?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mai activă. Abia aștept să mă plimb fără țintă. Și să mă văd cu iubi love struck

16 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Am invatat in lunile astea mai mult decat in cei 12 ani de scoala laughing

| Apokales a răspuns:

Am observat mai bine bubele pe care le avem in sistem, mai ales cel medical.De invatat nu am avut ce sa invat din asta, personal.
Prin iunie ma vad alergand dupa un loc de munca.

| Frank51 a răspuns:

Am invatat sa fiu mai atent la igiena si sa nu mai am asteptari de la oameni.

Bula
| Bula a răspuns:

S-a facut aerul muuuult mai curat.
Intrebarea este, daca omenirea (in special politicienii) au invatat ceva din asta?

| aumih16 a răspuns:

E bine ca stam bine! si nu stam rau asta-i important!

| Sofer a răspuns:

Tot la fel ca pana acum. Nimic spectaculos.

| Endoryus a răspuns (pentru Bula):

E pe dracu. Or sa mareasca taxele sa recupere toti banii pierduti cu prostia asta de pandemie. Mai ales acel ajutor dat de guvern.

| morfeo a răspuns:

Peste 20 milioane de infectati worldwide, si in Romania peste 50k, statul in casa fiind la fel de strict

| RAY a răspuns:

Eu ma bucur ca o sa pot face sport in aer liber,asta nu inseamna ca corona va disparea asa din senin, trebuie sa ne protejam cu masa,manusi,spalarea pe maini cu sapun,spirt, evitarea contactului social, statul in casa, am invatat cum sa ma protejez mai bine de virusi, microbi, cum sa am un sistem un imunitar mai bun

Bula
| Bula a răspuns (pentru Endoryus):

Acel ajutor vine de la UE, din banii nefolositi in alta parte si din cele nefurate in timpul carantinei militare. tongue

| Drimmero a răspuns:

Relaxare totala, am atatea in cap sa vizitez, sa ma plimb, sa ies cu prietenii, sper sa nu mai aud de coronamoloz asta, ca din ianuarie aud zilnic, cred ca oamenii vor invata ceva din asta, macar lectii morale si etice si vor fi altfel o buna parte din ei.

| SoareDaniel a răspuns:

La fel de urata ca pana acum, noroc ca se vor redeschide casele de pariuri sa am ce paria

| MihaelaDart a răspuns:

In Grecia iesim din restrictii, in sensul cererea de iesire si sms vor fi excluse incepand de pe 4 Mai si se vor deschide treptat restul magazinelor, iar abia la sfarsitul lui iunie, inceputul lui iulie se deschide sezonul estival. In Grecia se va intra doar pe baza de pasaport de sanatate. Ce am invatat: foarte mult stres cat nu am avut o viata intreaga, in rest nu am avut altceva de invatat.

| Raul1472627 a răspuns (pentru Endoryus):

Normal

| gemeni6226 a răspuns:

In iunie voi avea concediu happy dar pentru ca nu o sa merg nicaieri o sa stau mult timp in aer, ma voi plimba voi citi pe balcon in rest o sa testez cum e viata fara internet, mi-am propus ca o saptamana sa nu intru pe internet.Ce am invatat? Caci oamenii sunt puternici si au capacitatea de a se descurca orice le-ar aduce soarta si ca pot face glume din orice.Am mai invatat ca la necaz oamenii pot sa devina mai apropiati si mai sinceri unii fata de altii.

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Am învățat, să am mai mare grijă de sănătatea mea