| Radandam a întrebat:

Dacă ai covid 19 și te duci sa alergi poate influenta negativ cumva? Sa dea într-o forma grava?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unde vrei sa alergi cu masca pe nas? Si daca ai avut covid esti in autoizolare 14 zile carantină nu ai voie sa iesi din casa asta daca nu vrei amendă sau internare forțată in spital sub pază.

| Simpatic a răspuns:

Daca ai covid stai dracu acasa nu iesi sa imbolnavesti pe altii!

| Zuzu1991 a răspuns:

?!?
BINENTELES
de ce au pus astia masca obligatorie?!?
pentru ca, daca nu bate vantul si a trecut cineva inaintea ta, bolnav de covid, tu s-ar putea sa iei covid din aer, pentru ca, dupa ce expiri, in aer, timp de cateva minute se mentine virusul

| Lizuca1234 a răspuns:

Daca ai covid nu ai ce sa cauti afara, la fel si pentru gripa. ati auzit de autoeducare? e pandemie afara!

| AlinTanase a răspuns:

Nu
Dar dacă ești răcit și alergi după ai cancer? Același răspuns, și virusul ce provoacă răceala face parte din grupa coronavirusurilor

| BilaRomânească a răspuns:

Eu nu inteleg de ce nu-i inchid contul moderatorii de la TPU.