| anonim_4396 a întrebat:

Daca am anticorpi COVID (rezultati in urma testului) pot obtine certificat verde?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Certificatul verde se poate obtine NUMAI dupa vaccinare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| relian a răspuns:

Anticorpi Covid ces aia?laughing nu stiam ca anticorpii astia is specializati pe fiecare boala.
Daca ar fi asa, la cate boli sunt am da pe afara la cati anticorpi ar fi trebuie sa avem laughing.
Ce sunt anticorpii? De unde vin ei? De celule albe sau globule albe ai auzit? Ei de acolo vin, iar numarul lor cand esti sanatos trebuie sa ramana in anumiti parametrii, prea multi sau prea putini nu este bine deloc.
Ca urmare anticorpii is anticorpi si atat, ca de sunt 1 milion de boli ar trebuie sa avem milioane de astia in noi ceea ce ar face ca organismul sa nu mai functioneze.
Alea is povesti,nu vezi chiar daca ai fost bolnav tot trebuie sa faci vaccin,de ce?
Daca de la vaccin care clasic ar fi un agent mort sau slabit,capeti rezistenta,pai gandeste de la o boala prin care ai trecut cat de strong o sa fii laughing dar ei nu,trebuie vaccin oricum.

Nu conteaza daca le ceri explicatii,pentru e logica nu e,ei is chititi sa-si vanda marfa sa arate ca au activitate,pentru ca se trezesc oamenii si vad ca astia consuma banii publici de pomana,asa ca oamenii sau pus pe treaba,trebuie sa isi justifice salariile de milioane ce le iau.

Toti vad dar nimeni nu ia nici o masura,multi stiu ca doctorii din spitale primesc bani pentru fiecare persoana declarata ca are covind,ba esti si mituit daca accepti sa spui ca ruda ta a murit de covind,iti dau bani,dar ei la randul lor primesc bani de la spital,spitalul primeste bani de la ministerul sanatatii,iar astia primesc bani de la OMS laughing
Cam asta este traseul,iar OMS primeste bani de la toate tarile,toate tarile cotizeaza la aia,aia se scalda in bani,au la dispozitie orice, aparatura, masini, avioane etc, si nu vor sa le piarda, asa ca oamenii is chitit sa faca orice numa sa stea legati de scaunele alea.

| onasis1961 a răspuns:

Daca documentezi cu acte ca ai trecut prin boala, DA, daca NU.Vaccinare

| gabicoo a răspuns:

De unde ai luat anticorpii?
Dela farmacie sau de pe icoana lui Arsenie Boca?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am sunat la DSP. Raspunsul este NU.

| acerr a răspuns:

Si poti spune ca o luna nu ai avut miros si gust < asta am avut eu > e groaznic

| Mihaela_Vasilescu_1981 a răspuns:

Inseamna ca v-ati vaccinat printre primii. Nu ma intelegeti gresit, pe langa vaccinul de covid, am facut si alte vaccinuri pe care mi le cere la munca:febra galbena, Febra tifoida, hepatitele. Problema e ca nu toti se pot vaccina. Si dc la noi nu se elibereaza green passul si cu test cum ar fi normal?