| Mllaf a întrebat:

Daca am covid am dreptul sa nu intru la orele online?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| lifeonlyforlove a răspuns:

Dacă te simț rău n-are rost să intri. Cel mai bine este să anunți din timp profesorii că nu vei putea să te conectezi la orele online. Însănătoșire grabnică!

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de gravitatea infectiei.
Daca ai doar o forma usoara n-ai dreptul sa nu intri. Ai acest drept doar daca esti internat in spital sau si acasa daca esti la pat.

| Salontanul a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nea, Ioane! N-ati fost atent. E vorba de orele online. Cu ce le afecteaza Covidul? Omu' vrea sa chiuleasca si de la online.

| darrio2007 a răspuns:

Daca ai putut scrie aici, e clar ca poti intra si la orele online.
Iti place scoala ca ursului lantul.

| sierra1 a răspuns:

Dacă clasa e fizic la școală, oi fi având tu dreptul dar profa n-are obligația!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dar ce legatura are Covidul cu orele online?

Bula
| Bula a răspuns:

Online nu poti lipsi, daca esti constient. tongue

| Goete a răspuns:

Ti-a dat statul calculator, tablet, telefon, conectare la internet ca sa poti sa intri?
Daca ai covid te poate durea capul si nu poti fi atent la ore nu?

| Brizbriz a răspuns:

Evident ca NU
doar daca esti in spital
daca te tratezi acasa se numeste ca nu esti asa de grav, deci... NU!

| Aditu94 a răspuns:

Da

| UserNameLost a răspuns:

Dacă se poate acorda concediu medical celor care lucrează de acasă, ar trebui și cei care fac școala online să fie scutiți de participarea la cursuri.

| ciuperca008 a răspuns:

Ai si obligatia sa nu intrii la orele online. Daca doamne fereste ai tusit in microfon tu iti dai seama ca ai inbolnavit toata reteaua?