| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva nu are miros, dar nu are nici un alt simptom specific covid, poate avea totusi corona?
Mirosul l-a recapatat ulterior partial dar nu total, asta durand de mai bine de 1 luna.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Raceala face la fel pierzi mirosul si gustul de ajungi in spital mori de alti virusi

| T0T a răspuns:

Să își facă testul. Lipsa mirosului poate avea mai multe cauze. Doar să se roage să nu intre în marja imensă de eroare a testului, ca Elon Musk.

| zilog a răspuns:

Eu am avut coronavirus am facut testul la sfanta maria si am iesit pozitiv apoi am bagat pălincă din ardeal câte o inghititura câte o inghițitură si am lăsat-o să se evapore in gât șî am redirecționat aburii de la pălinca din gât când îi trăgeam în plămâni când suflam aburii din gât prin nas
asa ca mai mult aburii ma intereau
si am bagat din jumatate in jumatate de ora argint coloidal ionic de doua feluri câte 17 mililitri
si gata in 4 zile nu mai aveam nimic, am repetat testul si a iesit negativ
dupa 1 saptamana de baut argint coloidal ionic
https://www.emag.ro/......D04GTHBBM/
mai mestecam si propolis tot timpul si mai si inghiteam propolis toata ziua mestecam propolis

| KR0NSTADT a răspuns:

Ce tot scrii aici bre? Cum adică mirosul l-a recăpătat ulterior. Ce, putea să-l recapete anterior? Iar cu expresia "parțial dar nu total"... mamăăăă! laughing
Da, știu, ai suferit de mic, sau tastatura, etc. laughing

| szmotovio a răspuns:

Sa ai simptome si sa nu iti faci testul mi se pare invonstienta.
Testul e gratuit in spital de stat daca ai simptome.
Ne miram ca se raspandeste virusul...e normal daca nu ne testam cand avem simptome si umblam peste tot.