| Grigoriu_Robert_Marian_1993 a întrebat:

Daca fac vaccinul Johnson and Johnson, in cat timp primesc certificatul verde?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul il obtii dupa cel putin 10 zile de la data vaccinarii.

| nyoentox2002 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Poti si după vaccin! Eu dupa ce l-am facut mi-am pus pe telefon iar apoi dupa am fost la altex si l-am prezentat si a fost bun

| Lukasssz a răspuns:

De regula dupa 10 zile, dar unii au primit certificatul verde si mai devreme.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns:

Eu am facut certificatul dupa 3 zile de cand am facut a doua doza si a mers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai impresia ca azi inainte de Craciun ti l face cineva vaccinul? Pina azi ce ai facut? De ce nu ai facut vaccinul, acum te ai trezit sa faci vaccinul ca vrei sa petreci de Craciun si de Revelion, e, nu poti face decat daca sunt deschise anumite centre de vaccinare după Craciun inainte de revelion dar tot vei astepta pana in ianuarie certificatul asa ca cel mai sigur este sa faci vaccinul după data de 3 ianuarie cand vor reîncepe munca medicii, acum se pregatesc si ei de Craciun si de anul nou, deci sunt liberi taie porcul fac sarmale doctorii.

| AlienGod a răspuns:

În 10 zile, dar se poate și mai devreme.