| InYourPants a întrebat:

Daca vreau sa merg in Olanda in vacanta trebuie vaccin?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite ce spune Ministerul afacerilor externe:

"România a fost plasată de către autoritățile olandeze pe lista statelor „verzi". Astfel, persoanele care sosesc din România în Olanda nu trebuie să prezinte dovada vaccinării sau un test molecular tip PCR/antigen înainte de îmbarcare și nici nu vor mai intra în carantină"

https://www.mae.ro/travel-conditions/3731

Calaorie frumoasa!

Răspuns utilizator avertizat
| gabriel2004o a răspuns:

Poți sa ai maxim un test negativ covid
Și trebuie completat pe net nu stiu ce formular pentru a te lasa sa pleci...