| GoldenBoy17 a întrebat:

DAU FUNDA!
Trebuie sa fac testul pentru Covid-19 daca vreau sa plec in alta tara? Gen Anglia?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu poti sa il faci, dar majoritatea tarilor impun carantina indiferent daca ai sau nu test

| SingleForOne a răspuns:

Absolut.

| Sekim a răspuns:

Da. In orice tara mergi sau din orice tara din care vii esti obligat sa iti faci testul covid pe banii tai.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut, La sosirea în Marea Britanie venind din orice stat, este necesară furnizarea datelor de contact și informații privind statul/statele în care persoanele în cauză s-au aflat în ultimele 14 zile. De asemenea, persoanele care călătoresc în Marea Britanie au obligația de a se autoizola timp de 14 zile dacă sosesc din România sau dintr-unul din statele care nu sunt incluse în lista statelor exceptate de la restricțiile de călătorie. Dacă persoanele în cauză refuză să furnizeze aceste informații sau să se autoizoleze, riscă o amendă de până la 1000 GBP. (Deci nu necesita neaparat test Covid) dar te obliga Englezii sa te autoizolezi si sa anunti din ce tara vii si sa le dai sa iti faca copie la documente! Tu daca iti faci test Covid vei iesii Pozitiv 70%.din cauza mafiei lu Iohanis!

| GoldenBoy17 explică (pentru AnOnImuSS1):

Asta inseamna ca pot sa imi iau linistit bilet fara sa ma complic cu testul covid? Evident ca voi respecta regulile impuse de catre ei. Cu toate ca sunt Tigan, Nu sunt Vreun "Jmeker" ca sa fac ce ma taie capul. Mersi pentru Info!

| 9Florin9 a răspuns:

Da, trebuie sa il faci neaparat.

| Cristian84 a răspuns:

Da