| Mihaela2023 a întrebat:

De când am fost infectata cu covid am dificultăți in respirație. Este ceva normal sau e grav? Si ce pastile sa iau pentru dificultăți în respirație?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca e grav. Medicul care te a avut in grija ce a zis?

| Simpatic a răspuns:

Mergi la medic sau la spital de pneumologie si sa ti se faca radiografie sa nu ai ceva la plamani.

| Fatamuntilor a răspuns:

Suna la numarul de urgenta pana nu e prea tarziu!
au fost destui care au murit dinn aceasta cauza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este ceva foarte grav. Direct 112.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suni la doctorita sau dsp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sechele post covid se numește și da, e grav, dar nu foarte grav ( sa speram ) trebuie sa mergi la un medic pneumolog nu sa iei pastile după ureche. Ar putea fi de altfel un simptom al anxietății.