| domnulIordache a întrebat:

De cate ori ati fost izolati anul asta din cauza covidului cate 2 saptamani? Eu de 3 ori

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, izolati am fost de la sfarsitul lui februarie pana acum 1 luna, cand nu a mai avut nici un caz de covid.
Nici acum nu suntem izolati, doar ca am reinceput sa purtam mastile, fara sa ne impuna cineva, din proprie initiativa, ca sa ne protejam.

| Catrice a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e proprie inițiativă, e lege.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Catrice):

La mine nu este legea asta, asta am spus, de aceea o facem din proprie initiativa.

| Catrice a răspuns (pentru Violleta2022):

Romania are lege până pe 14 ianuarie...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Catrice):

Am mai spus ca nu in Romania, eu u sta in Romania si nu exista asa lege

| Catrice a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar cel care a pus întrebarea sta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Catrice):

Daca nu ai inteles intrebarea, mai citeste-o odata!
Ne-a intrebat pe fiecare din noi, de cate ori am fost izolati!
Eu am raspuns strict, din punctul meu de vedere.
Nu traiesc in Romania si nu am avut atat de multe cazuri de covid aici.

| mgtow a răspuns:

Nu am avut probleme de natura virusului. Intr-adevar cu masca pe nas si gura ma incomodeaza fiind mai grea respiratia si ma ustura nasul din cauza plasticului din care s-a fabricat, asa vin toate din magazine. Noroc ca nu e ca in RO sa fie folosita oriunde si in aer liber, doar in magazine sau spatii inchise e obligatorie

| Adry05 a răspuns:

Niciodată. doar odată era un contact suspect și ulterior confirmat da tot nu a zis nimeni să stăm în casă, am stat noi că am vrut să fim siguri

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Izolat adica sa vrei sa iesi afara si sa nu poti? Sau carantina?
Deloc.

| domnulIordache explică (pentru DoarBogdan):

Sa trebuiasca sa stai in casa pentru ca ai avut contact cu persoane bolnave.

| DoarBogdan a răspuns (pentru domnulIordache):

A, nu, din fericire.

| Frank51 a răspuns:

Zero ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data.

| sawareekh a răspuns:

Niciodata tongue.