| Henrypericolpublic a întrebat:

De ce au crescut așa de mult și de rapid cazurile de coronavirus în ultimele zile?
Statisticile arată o creștere accelerată?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza prostilor care ignora orice masuri de protectie si de bun simt, continund sa nu se protejeze si chiar sa mearga in aglomeratie, de unde se pot infecta si transmite virusul altora.
PROSTIA este cauza numarul unu care ne domina, de aceea am ajuns aici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cauza idioților care si au bagat picioarele in masurile de precautie

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca nu se respecta niste reguli.

| johnnny123 a răspuns:

Au crescut din cauza imbecililor care nu inteleg ca un virus mortal este o chestiune serioasa.

Si din cauza imbecililor care prefera sa creada ca cineva a inventat aceasta poveste si a distrus intentionat toata economia mondiala doar ca sa vanda niste carpe de 1.5 lei bucata.

Poti vedea multe dintre aceste specimene si pe TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Hahaha

| nukeyly a răspuns (pentru johnnny123):

Un virus mortal = de abia are 6% rata_nu-i grav
cineva a inventat aceasta poveste = baietii destepti, winxp si rokef.
pt_"multe dintre aceste specimene" = go to :
https://www.youtube.com/watch?v=TxzpoOZjyec&t=43s
sa vedem si covidu cu 30% ce priza v-a avea

| Ineys a răspuns:

Au plecat idiotii la mare/munte si mai stiu eu unde. Ies din ce in ce mai mult ca le e prea cald in casa.

| Sophieka a răspuns:

Chiar asa...

| Celcestietot a răspuns (pentru Sophieka):

Da, chiar așa, săracii oameni manipulați...

| CataCatalin994 a răspuns:

Pentru ca s-a triplat numarul de teste.

| utilizatorDin24052020 a răspuns:

"Pentru ca vor sa bage stare de urgenta si panica si trebuie sa justifice cumva"

| DoarAndreiPeTpu a răspuns:

Ca va duceti voi la mare, nu zic sa stati in casa da nu va duceti chiar la mare sa aduceti virisul in Bucuresti