| AlexDorinel a întrebat:

De ce doar 25% din populatie s-a vaccinat? Chiar asa nu cred romanii in pandemie? Doar 25% din populatie are creier?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
66 răspunsuri:
| Anonimic a răspuns:

Din păcate, da

| Mosotti a răspuns:

Da, doar 25 % au creier, bine zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești sigur că expresia asta,, doar 25 la sută din populație are creier? " este corectă? Tu ești un copil nedocumentat, nu poți spune cine e m-ai deștept sau mai puțin deștept. Așa că reținete la astfel de decizii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici are dreptate.

| CassiusAlexander a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Pe link-ul tău scrie fix 25% laughing

| CassiusAlexander a răspuns:

Depinde. Sunt mulți copii de seamă cu tine care ar vrea să se vaccineze dar au părinți comuniști care nu le permit.

| Jugoslavije a răspuns:

Eu m-am vaccinat mai mult ca ziceau astia ca vor inchide salile de fitness, daca nu ziceau nu ma vaccinam.de fapt aici nu vorbim despre cine are creier sau nu, ci despre interes, te intereseaza sanatatea? vaccineaza-te
sunt persoane care au creier si nu s-au vaccinat, mult mai inteligente decat tine sau aia care iti sustin punctul de vedere.

| Werrich a răspuns:

S-au ridicat restrictiile si nu mai au de ce sa se vaccineze dar Domnul Prim-Ministru Cîțu a anuntat ca va reveni la restricții daca scade gradul de vaccinare.

| Fashionista10 a răspuns:

Nu se vaccineaza in timpul pandemiei!

| Werrich a răspuns:

Adica medicii care NU se vaccineaza nu au creier?

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei007007 a răspuns:

Si care e problema daca s-au vaccinat 25% din populatie? Eu unul nu ma vaccinez pentru ca:
1. Vaccinul a fost creat intr-un singur an fara sa se cunoasca ce efecte secundare va avea si de ce sa-mi pun sanatatea in pericol pentru asta?
2. Nu cred in teorii ale conspiratiei dar avand in vedere ca foarte multi oameni cu "putere de decizie" sau mai bine zis oficialitati "INDEAMNA" ca lumea sa se vaccineze cu un vaccin care a fost creat de un an de zile asa cum am spus mai sus, mi se pare ca ceva nu este in regula si imi pun semne de intrebare!
3. Nu-mi pasa mie ca tehnologia folosita la vaccin a fost creata prin 2011, mie sa-mi spuna aceste oficialitati de ce proteina Spike circula prin tot corpul la unele persoane cand ar trebui sa stea in brat asa cum se spune pe site-urile oficiale?
4. De ce la inceput de pandemie erau persoane declarate fals ca sunt infectate cu covid? De ce se dadeau bani pentru a spune ca esti infectat cu covid ( Eu am cazuri in familie ).

Lista este lunga, eu am enumerat cateva. Oameni buni, eu inca de la inceputul pandemiei nu am avut nimic, nici macar racit nu am fost si asta s-a datorat in mare parte alimentatiei, nu consum dulciuri, nu beau sucuri si nu mananc nici carne (foarte rar). Nu va mai lasati pacaliti de nemernicii astia, nu uitati ca la mijloc sunt bani si stiti foarte bine ce fac oamenii pentru bani de sunt in stare sa-si vanda si familiile doar pentru 5 "arginti"! Eu cred intr-o oarecare masura in virus dar asta nu inseamna ca ma duc ca "oaia" la taiere fara sa stiu macar din ce e alcatuit vaccinul, care sunt efectele secundare (in totalitate nu partiale).

| Andrei007007 a răspuns:

Eu iti respect decizia si nu te judec pentru ceea ce ai spus, la fel ca si tine nici eu nu cred in acest vaccin, de aceea de fiecare data cand apare cineva care este contra vaccinului eu il sustin pentru ca majoritatea concluziilor sunt anti-vaccin! Ce-i ce decid sa se vaccineze raspund pentru ceea ce li se va intampla, ca e de bine ca e de rau!

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei007007 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai ba baiatule, tu crezi ca banii aia vin de la guvern? Vezi de treaba ca sunt din UE! Ia intereseaza-te tu sa vezi daca tot esti PRO Vaccin! Sfatul meu ar fi sa fi-ti mai precauti in astfel de decizii ca pana la urma la mijloc e sanatatea ta nu a mea!

| T0T a răspuns:

Adică mie îmi șterg răspunsuri legate de vaccin și că un Dorel ca tine (de fapt mai mulți) jignește cea mai mare parte din populație e ok. Deși prostul latră și ursul trece. Sau era câinele?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cum nu poti spune care e mai destept? Poti spune, ca un om destept se vaccineaza sa reduca riscurile si pentru el, si pentru comunitate, pentru ca daca mai stam asa lasam virusu sa faca mutatii si ne ia dracu, noi trebuia sa nu-i mai permitem sa mai aiba gazda unde sa-si faca de cap, cam asa.

| anonimg a răspuns:

Ceilalți de 75% nu au încredere în autorități.

| T0T a răspuns (pentru anonimg):

Când în istorie autoritățile au fost de partea poporului? De aia le zic să mai citească niște lecții de istorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu pentru asta n-i se cere să ne vaccinăm, toată șiretenia asta e exagerată. Gândește logic și decumentezate m-ai mult, nu asculta ce ți se zice mura in gura.

| Andrei007007 a răspuns (pentru T0T):

Lasa-i ca ei se uita la Viorel si Vulpita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Restul populatiei asteapta urmatoarele mutatii ale virusului.
Cel mai probabil asculta si daniib

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai am gandit logic pentru ca am probat, m-am dus la lab si a iesit ca am anticorpi anticovid dupa vaccinare, anticorpi pe care inainte nu ii aveam.

Plus ca cine s-a vaccinat si s-a imbolnavit a avut simptome f usoare cel mult, unii nu s-au mai imbolnavit deloc, depinde.
Pe langa ca stiu si cum functioneaza.

Dar pentru ce ni se cere sa ne vaccinam?! Da o parere.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Exact, trebuie sa ne vaccinam ca sa scapam mai repede de pandemie.

| florin926481f a răspuns:

Asa zice si cealalta parte de 75% ca aia 25% nu au creier ca se vaccineaza.Aici nu e vorba despre cine are creier sau nu, e strict la alegerea fiecaruia daca se vaccineaza sau nu.

| tudorvolcano a răspuns:

Ești spălat pe creier. Din același motiv ai poză cu emblema Republicii Socialiste România.

| Dyalema a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ce ți se pare așa greu? Vecinuleu și soția lui au stat de 3 ori în carantină de la începutul pandemiei. Și nu că au fost plecați din țară sau ceva, pur și simplu au fost declarați de 3 ori pozitiv covid într-un an! Cum dracu? Apropo, el lucrează în primărie și este membru PNL?‍♀️

| gabicoo a răspuns:

În sfârșit o întrebare de nota 10! Da! Aproximativ un sfert dintre români au ceva în cutia craniană!