| AlexDorinel a întrebat:

De ce doar 25% din populatie s-a vaccinat? Chiar asa nu cred romanii in pandemie? Doar 25% din populatie are creier?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
66 răspunsuri:
| Flar3 a răspuns:

Asta datorita prostiei omenesti. Se vor vaccina si mai multi, dar asteapta-te sa mai stai inca vreun an sa ajungem la 50-60% din populatia tarii care s-a vaccinat.

| EcceHomo a răspuns (pentru Flar3):

Din cauză, bre, nu datorită, căci prostia nu este o cauză, ci un efect. big grin

| GopnikulBogdan a răspuns:

Nu cred în vaccin pentru că pot să existe efecte adverse (alergii sau respingeri ale organismului).
Acestea pot să vină într-un timp scurt, sau într-un timp lung, dar nu mă refer la febra de după administrare.
Din punctul meu de vedere, medicina mai are foarte mult de lucrat pentru a deveni eficientă.

| Anonimic a răspuns:

Din păcate, da

| Jugoslavije a răspuns:

Eu m-am vaccinat mai mult ca ziceau astia ca vor inchide salile de fitness, daca nu ziceau nu ma vaccinam.de fapt aici nu vorbim despre cine are creier sau nu, ci despre interes, te intereseaza sanatatea? vaccineaza-te
sunt persoane care au creier si nu s-au vaccinat, mult mai inteligente decat tine sau aia care iti sustin punctul de vedere.