| Superior a întrebat:

De ce sunt asa multi inconstienti,sa le zic pe numele de familie "coronasceptici"?
Cum sa ne minta,frate,guvernul?
Avem un site global care actualizeaza situatia coronavirus pe tari zilnic,unde numerele sunt verificate,iar acele numere corespund celor date la TV.
Serios, draga Romanie?
Asta... este socant de trist.
Nu doar ca numarul de infectari a crescut din perioada starii de urgenta (cand credeam ca 100 sunt multi) la 800 pe zi (si se estimeaza sa atingem numere de ordinul miilor),dar si studiile referitoare la coronavirus ne arata ca acest inamic "mort",parsiv are capacitatea de a-si modifica structura,a suferi mutatii (in favoarea lui). Acest virus chiar daca nu omoara o mare parte a populatiei prezinta capacitatea de a lasa sechele majore atat pe cei asimptomatici cat si pe cei cu simptome usoare (sa nu pomenesc de cei care abia s-au vindecat de la terapie intensiva).
O persoana care a avut corona se poate si reinfecta, deci....

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu coronasceptici, ci imbecili. Atat ii duce capul, atat fac. Teoriile astea ii fac sa se simta speciali și mai inteligenți decat restul. Si avand multe complexe și frustrari logic ca ii face sa se simta bine.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foarte pe scurt: ignoranta, prostie si rea-credinta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deci, domnia și prostia de plătesc în acest caz cu viața. A ta sau a celor din jur. Iar pentru cei ce ne conduc, cu pierderea puterii, cee ce se va întâmpla la alegeri. Căci prostul care nu-i fudul, nu e prost destul.

| Digikey a răspuns:

Nu intamplator esti si credincios.
Daca crezi intr-un sarpe vorbitor de ce ti-ai folosi creierul sa citesti si alte informatii
De exemplu :
https://romania.europalibera.org/......87674.html

| Dragosdoar a răspuns:

Si unde e problema? Nrul mortilor a ramas acelasi ca in starea de urgenta. Ce sechele lasa virusul? Sechele la plamani lasa si tigarile si nimeni nu se mai vaita de ele

| nukeyly a răspuns:

1. "coronasceptici"
>cand vad cred, si o sa vezi, urmeaza imunizarea prin infectare, ca la marea ciuma din 1347, (controlul a "scapat" din proasta gestionare made in china) pentru ca exista in 2020 drepturile omului, si bombele biologice sunt clasate ABC..., iar corona69 e... diplomatul-elegant, probabil no sa fie ceva de genul
... pesta pulmonară, se dezvolta în cazul în care bacteria pătrundea în plămâni. Se transmitea pe calea aerului, extinzându-se rapid și ucigând în timp scurt. Dacă cineva era înțepat de un purice purtător, bacteria ajungea în sânge, moartea survenind în doar câteva ore. Victimele se culcau fără a avea cea mai mică bănuială și nu se mai trezeau...
oricum scopul se va atinge

2. cei care abia s-au vindecat de la terapie intensiva
>au scapat o data dar a doua oara pe aceiasi tulpina se curata!,
fapt probabil calculat deja de baietii destepti, targhet planetar necesar 500 milioane, nu 7-8 miliarde

3.Cum sa ne minta, frate, guvernul?
> happy, GUVERNUL NU NE MINTE, nu ne fura, DA EMITE LEGI CA SAREA IODATA DIN 1993(A-LUI-NASTASE), traim intr-o UTOPIE, sa moara ingerii de ciuda, am depasit pe nemtii chinezii rusii si americanii la un loc, putem lasa punga de galbeni la coltul strazii si putem cumpara la LIBER fornetti, pardon MDFK-ETTI, bomba chimica, msg, e120, etc.
>E TRIST.

| nukeyly a răspuns:

Se pare c-a disparut postarea cu linkul de YT... 15.33
PUNCT SI DE LA CAPAT.
https://www.youtube.com/......s?/results

Presedintele Ghanei spune adevarul 1
5, 910 views • Jul 19, 2020
https://www.youtube.com/watch?v=TxzpoOZjyec&t=43s

| nukeyly a răspuns:

NANA AKUFO-ADDO presidente de GHANA

ce zice, din pacate este corect(si felicitari lui)_cu putin open mind treci peste conspiratie_

_confirma ideile din seria Zeitgheist(nu s-a reusit stoparea propagarii pe net)
[[[[
>https://www.imdb.com/title/tt1166827/
>http://zeitgeistmovie.com/
>Zeitgeist: The Movie (2007), Zeitgeist: Addendum (2008) and Zeitgeist: Moving Forward (2011)

>https://en.wikipedia.org/wiki/Zeitgeist_(film_series)
The first film received almost universal condemnation from the media, though it also "attracted massive interest" from the public.
]]]]

_confirma istoria din 1900 > prezent(crize economice, razboaie, bani-bAnci, wtf-religie, crize biologice)

_7.31-8.05 corect(de arhiva):
""...A mentine oamenii cat mai mult in carantina
pentru a distruge economia din acea regiune, a crea tulburari sociale, a rupe lantul alimentar si a cauza inceputul unei lipse de hrana. De asemenea deteriorarea sistemului imunitar al oamenilor prin lipsa de interactiune cu alti oameni, bacterii(CORECT!), lumea exterioara si alte lucruri
care tine de sistemul nostru imunologic in alerta si activ(VIU).
Ceea ce facem ne face susceptibili la imbolnaviri..."
"...sa se desfasoare un plan de vaccinare si certificare, obligatorie pentru toti..."

Iohanis n-a zis asta, de imagine.

| Daniel323 a răspuns:

Cum sa ne minta, frate, guvernul?
rolling on the floor

Sper ca e la misto, ca din 89 doar cu asta se ocupa.