| AlexDorinel a întrebat:

De ce unele tari au anulat focurile de artificii de frica omicron? Ce treaba au artificiile cu virusul?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Artificiile au legatura cu aglomeratia care se creeaza in acele locuri, inteligență.

| 4ndr33y a răspuns:

Adunarile de persoane si aglomeratia?

Răspuns utilizator avertizat
| 4ndr33y a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da, dar nu-i poti opri sa coboare in grupuri jos. Sansele sunt mici sa mori de omicron, dar niciodata zero.

| Lucian4 a răspuns:

Artificiile nu au nici o legatura., ci situatia care o implica acele artificii.
Acolo unde sunt focuri de artificii (nu intre blocuri), oameni se aduna neținand cont distantare fizica, altii nu poarta masca si pot imparti mai usor virusul respirator.
Dupa 2 ani de cand a aparut nu s-a inteles de ce se anuleaza un eveniment care implica adunare de oameni
ex. : In acesti 2 ani si luarea mesei in restaurante s-a interzis, in vei putea spune ce legatura are luarea mesei cu virusul

| Feyenooord666666 a răspuns:

Adunarile.

Oricum o scuza tampita da fie.

| Adrian20222 a răspuns:

PAI pentru ca mai multă lume sta acasa si sa nu fie afectată de ARTIFICI