| Radandam a întrebat:

De la începutul pandemiei în România de 1 an și puțin știți câti tineri au murit sub 20 de ani, aici includem și vârsta 20?
Aveti idee? Și aveau și alte boli?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai inteles nimic dintr un an de pandemie si de cum functioneaza un virus nu? Nimic nimic...

| Simpatic a răspuns:

Faci o statistica sau doar te pacientezi? Nu stiu cati tineri au murit sau daca a murit vreunul, dar iti zic un lucru iata ca virusul acesta asa periculos cum e el nu prea ataca copii de varste fragede.
Parca este structurat genetic sa fie asa.
De aia cand zic ca e facut in laborator prostii se supara pe mine si nu cred.