| OnePiece a întrebat:

De pe ce dată credeți că nu vom mai purta măști și nu ne vom mai distanta social?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

| Zuzu1991 a răspuns:

OMS zice ca nu anul asta big grin

| SingleForOne a răspuns:

Distanțați sociali suntem de ani de zile, toată lumea fiind cu ochii în ecrane. Această distanță despre care spui, este doar "distanțare fizică". Cineva nu s-a gândit îndeajuns să folosească un cuvânt mai potrivit. happy

| Catrice a răspuns:

De pe 31 iunie.

| unsimplucopil a răspuns:

La anul și la mulți ani

| gabicoo a răspuns:

Distanțarea socială e cea dintre bogați și săraci! Asta a fos și pänă acum și va fi atâta timp cât va exista omenirea!

| al0o0o0 a răspuns:

Cred ca de pe la sfarsitul anului acesta sau inceputul anului viitor.

| DarthNiger a răspuns:

Nu prea curand fiindca din cate vezi, s-a anuntat tot mai multe tulpini ale virusului iar valul al treilea deja a inceput in Romania.

| Nilsson a răspuns:

În Japonia se purta și în 2019 masca în public, deși ultima epidemie SARS a fost în 2003.
Deci răspunsul la întrebare: da.

| RAY a răspuns:

Pai dacă face mutați, o sa stam toată viata pe vaccinuri, când ma uit la cifre ma bufnește rasul, cati mor de cancer nu se spune sau de HIV, dacă ar fi murit 1 miliard da era ceva grav, dar 2 milioane e nimic din 7, 8 miliarde, asta e selecția naturala

| CristiDinBucuresti a răspuns:

30 februarie.

| Lukasssz a răspuns:

Peste 2 ani.