| Alexandruceva a întrebat:

Dupa cum stiti, mastile sunt obligatorii in scoli. Dar, ce sa vezi, unii profesori nu o poarta sau chiar ne incurajeaza sa ne dam jos masca, "ca sa ne auzim mai bine". Ce sa fac? Unde depun plangere?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La director, inspectorat sau chiar la dsp

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La tel verde

| Adry05 a răspuns:

Ce să vezi, n-o să se dea, sau era o glumă la care trebuia să picăm toți pe jos de râs? uite râd un pic să nu te simți așa prost, haha.

| Simpatic a răspuns:

Ce au oare tentativele astea de oameni gen @panamax @, digikey, @themaker? este ceva rau sa incurajezi purtatul mastii? este vorba de sanatate aici mai looserilor!

| Adry05 a răspuns (pentru Simpatic):

N-ai cu cine. N-au auzit de spirit civic. Sunt dintre ipocriții care urlă „vrem o țară ca afară" dar când e vorba să raporteze o abatere de la lege, TURNĂTORI!

| Simpatic a răspuns (pentru Adry05):

winking

| Wr3nch a răspuns:

La director. Daca se face ca ploua, la inspectorat.

| Furnicuta000 a răspuns:

Adevarul e ca in clasa unde elevii stau la distanta unul de altul si de profesor nu prea are rost purtarea mastii, poate fi si un inconvenient la vorbit. Adica eu am vazut elevi purtand masti la ore si apoi se duceau in pauza unde se imbulzeau si le dadeau jos.
Dar daca vrei sa reclami, la director ar trebui sa mergi.

| SingleForOne a răspuns:

Ignora pe cei care te vorbește de rău pe această temă. Fă ceea ce este corect. Depune plângere la directorul școlii, la inspectorat, și/sau DSP.