| Bariel a întrebat:

Este in regula sa te vaccinezi daca esti beat?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce fantezi covidale aveți, trebuie sa completezi niște hărți, apoi îți ea interviu înăuntru, nu merge asa, ma întrebat de toate și după eu am făcut după doua ore de cardio, nu am simțit nimic, decât anexitate

| sierra1 a răspuns:

Nu o sa te vaccineze daca esti beat!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Să te vaccinezi antibeție.

| Wr3nch a răspuns:

Ideal ar fi sa nu consumi alcool macar 24 de ore inainte si dupa.

| Frank51 a răspuns:

Nu ești primit înăuntru dacă ești beat, de altfel nicăieri nu ești binevenit.

| Lioana a răspuns:

Nu. Nu e in regula. Trebuie sa fii in cea mai buna forma a sanatatii cand te vaccinezi.

| Yuoia a răspuns:

O cerinta (nu doar recomandat) este sa nu se consume alcool inainte si dupa vaccinare. Nu mai retin exact, dar parca 24 de ore.
Chiar nu te poti abtine de la bautura?

| TheStrategist a răspuns:

Mai bine nu consumi alcool cu 24 de ore înainte de vaccin.

| Bariel explică:

Pai iti fac un test pentru a determina asta?

| salieri84 a răspuns:

De ce te-ai vaccina cand esti beat, doar atunci prinzi curaj?