| anonim_4396 a întrebat:

Eu am leșinat când am avut covid de doua ori?
A mai leșinat cineva de aici?
Ați mai avut efecte nasoale la cap după ce v-ați vindecat

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Daca v-ati lesinat, va trebuie sa mergeti sa va faceti analize medicale si apoi la medicul de familie si acolo va va spune ce aveti! Pot fi anemii, leucemii, sarcini, alte boli!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici nu am leșinat și nici nu am avut efecte "nasoale".

| 4ndr33y a răspuns:

Am avut covid cu probleme de respiratie (scurata) de lesin niciodata in viata mea, nici nu stiu cum se simte, am 32 de ani.

| existential a răspuns:

What? Lesin de la covid? N-am auzit.
Eu chiar ieri am vazut un tanar lesinat pe strada. E pentru prima data cand vad asa ceva pe strada. A venit salvarea, i-a facut ceva si s-a ridicat. Parea asa dezorientat.

| Thevanityoftheshadows a răspuns:

Bună! Mama mea a leșinat în urma infectării cu acest virus. Probabil au fost mai mulți factori care au dus la leșin, dar da aparent este posibil. Ca după orice boală mai gravă poți rămâne cu anumite sensibilități, dar în condiții normale nu ar trebui să fie consecințe prea mari de exemplu "efectele nasoale la cap". În cazul acestor efecte grave, recomand evident părerea unui medic specialist. Sper să fi fost de folos! Sănătate multă!