| anonim_4396 a întrebat:

Exista sanse sa fiu insarcinata daca pe 28 Iunie am intretinut relatii sexuale, iar prin 7 iulie mi-a venit menstruatia? Ideea este ca acum suntem 1 August, iar eu am niste stari de somnolenta prea exagerate, dorm mereu.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai? Mergi la medicul ginecolog sa te consulte sa i ti faca ecografie nu astepta diagnostic pe TPU.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, nici o sansa
doar daca ai facut sex dupa aia
iar partea cu somnolenta poate fi de la canicula, covid, alte balarii

| Sophieka a răspuns:

Sansele sunt de 1% din moment ce ti-a venit menstruatia desii exista si menstruatie la foarte putine femei pe timp de sarcina.

Mi se intampla si mie, in cazul in care detin contact sexual, ca uneori sa am apoi niste stari ca si cum as fi insarcinata.

In urma actului sexual, corpul nu este constient ca iubitul a folosit prezervativ sau tu ai luat o pastila care sa previna sarcina...Si incepe biologic sa iti ofere anumite stari, crezand ca datorita contactului, se dezvolta un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un test de sarcina te va lumina.
La sarcina in primul rand ai greturi, nu stiu de somnolenta.

| christall a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara un test de sarcina si o sa vezi sigur.

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| nicunicu3 a răspuns:

Ai facut neprotejat, i-a un test si vezi.