| DARLINGx a întrebat:

Există șanse să iau covid 19? Nu am fost până acum infectat si am urmat instrucțiunile să mă spăl pe față, mâini etc. Să port mască,

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca sunt sanse de contaminare si inca foarte mari.
Noua tulpina de covid, numita omicron este foarte-foarte contagioasa si imediat cum va da caldura si oamenii eis din casa si circula se vor inmultii cazurile.
Ideal este sa porti masca cand intri oriunde si evident sa-ti dezinfectezi mainile inainte sa le duci la gura, ochis au fata.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa existe sanse? Poate ghinion sa existe si este posibil, pandemia inca nu s-a terminat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Sorinelz1 a răspuns:

De ce pui întrebări fără sens?