| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPU, am coronavirus, am fost la spital cu salvarea ca mi-a fost rau, dar acum mi-au dat drumul acasa ca sunt bine, nu am nimic la plamani, nimic la analizele de sange, dar acum de cand am ajuns acasa, efectiv am dureri de burta si diaree, deci fac scaun apa efectiv si am dat drumul putin si pe mine fara sa vreau.Ce sa fac sa opresc aceasta diaree? Daca fac pe mine la noapte? Poate pare stupid, dar va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Furazolidon.

| Iote a răspuns:

Cat timp ai stat in spital?
Pentru diaree consuma orez fiert simplu fara nimic in el, morcovi fierti simpli.

| Anonima6754 explică (pentru Iote):

3 ore

| Iote a răspuns (pentru Anonima6754):

Si ti-au confirmat coronavirus? Si ti-au dat drumu acasa? Ciudat. Poate nu ai coronavirus ci numai un deranjament digestiv.
Cum mai stai cu diareea? Ti-a trecut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai luat vreo bacterie din spital. Încearcă să dormi liniștită și să nu te gândești la asta.

| Anonima6754 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred, pentru ca si bunica mea are, e internata la A.T.I si tot asa are.

| Rusu_Cristian_1994 a răspuns:

Bea niște pastile, sau poate nu ai mâncat nimic și te doare burta ia și mănâncă oricum. Succes

| Anonima6754 explică (pentru Rusu_Cristian_1994):

Am mancat azi ca m au obligat ai mei, dar o sa incerc cu banane..asta am prin casa acum si am auzit ca te strange la burta..nu stiu ce sa fac!

| Rusu_Cristian_1994 a răspuns (pentru Anonima6754):

Încearcă și cu banane sau o bucată de pâine.

| Anonima6754 explică (pentru Rusu_Cristian_1994):

Am luat o lingurita de orez acum