| Hello79k a întrebat:

Hello! Am o întrebare. Daca prietena mea a fost plecata în Grecia timp de 2 săptămâni și ea susține ca nu are covid și nimeni din familia ei nu are simptome.Ieri am ieșit cu ea, eu purtând masca.Care sunt șansele sa ma infectez chiar dacă am purtat masca și nu știu exact dacă are sau nu?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar de ce pleci de la premiza ca sigur are?

| sierra1 a răspuns:

"prietena...susține ca nu are covid. nu știu exact dacă are sau nu?"

de preferat să-și facă un TEST nu să ne dăm noi cu părerea. Ce zici de asta?

| johnnny123 a răspuns:

Ne întrebi care sunt șansele să te infectezi cu covid de la cineva care nu are covid?

Sau vrei să calculăm care sunt șansele ca cineva să ia covid dacă stă două săptămâni în Grecia?

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Slabe sanse, poti sta linistit.

| mi25 a răspuns:

In tineretea timpurie am cunoscut o femeie necasatorita care, inainte de o partida cu un barbat, ii dadea organul cu spirt. I-ai dat si tu buzele cu spirt, dar nu numai, prietenei tale?

| anonimuIl a răspuns:

Ai purtat mască la întâlnire cu prietena?

| DovleacTurbat a răspuns:

Închide tv-ul

| MihaiSpeedster a răspuns:

Moaaamă, parcă văd că ți-o iei de la prietenă. Dragostea trebuie să învingă teama de infectare… Ce înseamnă asta, să vă pupați prin mască? I-ai făcut un duș cu spirt înainte?

| Buzi213 a răspuns:

Nu stiu, nu prea stiu matematica, am avut 5 in BAC

| CorneI1998 a răspuns:

Daca mai sta cu tine inseamna ca este la fel de redusa mintal.

| Stentor a răspuns:

De acord cu cel care a spus sa închizi TV ul.