| AlexDorinel a întrebat:

Https://m.mediafax.ro/......a-20122387

Pareri?

Mi-ar placea sa vina un val 4 dar sa ocolească Romania, dar la cum sunt romanii veșnic neschimbatori și fricoși de consecințe...

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vin tot felul de valuri, desi sunt inunizat.nu am sanse sa nu iau, de ce port masca in spati inchise? Ca doar sunt imun

| sierra1 a răspuns:

E bine și nobil că te preocupă soarta nației!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Fix ca la gripa clasica, sezoane mai nasoale si mai usoare. Nimic nou sub soare.

| dannyel86 a răspuns:

Din nefericire, am observat ca romanii sunt o natie precum o turma de oi (nu o spun cu rautate, e doar realitatea). Li s-a spus ca pot renunta la masca si la toate masurile de protectie, iar in secunda 2 chiar asta au si facut.
Si eu sunt satul de masca si dezinfectant, dar daca am putut respecta pana acum niste reguli, puteam totusi sa pastram acele masuri minimale de protectie si in continuare.
In magazine se conditioneaza purtarea mastii, dar in tren putini o mai pun la gura si nas.
Multi uita ca, desi vaccinati, tot se pot infecta de Covid (vaccinul previne doar formele grave).
Va veni si valul 4, dar nu va mai fi atat de agresiv, pentru ca ne-am vaccinat (daca nu e vorba de o alta tulpina, pentru care nu exista preventie).

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, cred ca vom supravietui big grin

| adriangrowinglife12 a răspuns:

Eu zic sa lasi tembelizorul ala care va manipuleaza, mai aveti putin si va transformati in zombii, sclavi deja sunteti ca ce spune guvernu executati tacit.