| AlexDorinel a întrebat:

Https://www.google.com/......a-20421935

Credeți în ce zice Bill Gates?

Pana la urma omicron se răspândește mai rapid decat orice virus din istoria omenirii.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Se raspandeste rapid dar e mai putin periculos, deci e bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu cred ca va fi imuna complet vreo tuplina ca totusi la baza tot virusul ala e.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Cam are dreptate nea Gates. Tulpina Ο (omicron) este mai contagioasă decât toate tulpinile precedente. Doar că are și simptome mai lejere.
Despre faza cu "cea mai grea parte a pandemiei", să nu cobim! Poate fi mult mai rău!

Răspuns utilizator avertizat
| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da, dar nu știm încă care e cea mai grea perioadă din pandemie, vom vedea abia după ce aceasta se va termina, căci poate apărea o nouă tulpină mai rea decât Omicron.

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns:

Https://www.google.com/......html%3famp
Cel mai probabil are dreptate, dar ma întreb de ce nu sunt mai mulți oameni care sa realizeze cât de absurd și oribil este ca un ceo pensionat a unei companii de computere sa poată decide soarta a milioane de oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristl2002 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pana una alta 23 de medici din Usa care au deschis gura despre enzima Nagaleze existenta in toate cele 4 vaccinuri au murit toti.

Răspuns utilizator avertizat
| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru AlexDorinel):

George Simion nu a spus niciodată că nu trebuie să ne vaccinăm (mai ales că părinții lui sunt vaccinați). El a militat doar contra vaccinului obligatoriu. Atât!
AUR a și dat-o afară pe Șoșoacă, împreună cu celălalt "savant", Mihai Lasca (care a "demonstrat" că masca conține nano-viermi), tocmai pentru că e așa "'ntălăctoală".

| Yourfavgirl a răspuns:

Te rog du-te afara si atinge iarba, fa ceva rolling on the floor

Nu te-ai plictisit de atatea intrebari inutile si sa spammezi?