| Girly97 a întrebat:

Imi arata pe site-ul RO VACCINARE ca ma pot programa pentru doza de rapel dar chiar daca acest lucru este posibil vad ca orice centru de vaccinare as alege, fie din Ilfov fie din Bucuresti nu are niciun vaccin in stoc si sunt doar 96 locuri libere zilnic.
Este o eroare?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

La ce-ți mai trebuie programare? Din câte știu eu de prin luna mai 2021 te poți vaccina fără programare. Și nici nu ducem lipsă de doze, sunt mai multe decât doritori.

| Girly97 explică (pentru johnnny123):

Atunci de ce pe site-ul RO VACCINARE arata ca nu mai sunt deloc locuri?

| johnnny123 a răspuns (pentru Girly97):

Ce contează ce este pe situl RO VACCINARE din moment ce poți să intri în orice centru de vaccinare și să te vaccinezi? Vrei tu neapărat să faci lucrurile mai complicate decât sunt?

| Girly97 explică (pentru johnnny123):

Nu sunt sigura de la ce data ma pot vaccina cu doza 3, doza 2 Pfizer am facut-o pe 4 noiembrie 2021.

| johnnny123 a răspuns (pentru Girly97):

Înseamnă că nu trebuie să faci doza de rapel, ci doza de booster, care se face la minim 4 luni de la rapel. În cazul tău, după 4 martie.