| Elliiieo3 a întrebat:

Imi poate explica cineva in mod exact situatia din momentul de față? Cei nevaccinați nu au voie deloc sa manance in oras?! Sau nu au voie doar in restaurantele interioare? Pai daca merg la hotel ce fac? Sau care sunt restrictiile pentru cei nevaccinati, daca exista, ca nu inteleg nimic. Trebuie sa umblam cu dovada vaccinarii dupa noi sau cum?winking

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Daca esti CAZAT in hotel, poti sa mananci la ei.
Va trebui sa te obisnuiesti sa ai dovada vaccinarii mereu la tine. Asta e viitorul.

| sierra1 a răspuns:

"Cei nevaccinați nu au voie deloc sa manance in oras?"

de unde ai scos aberația asta?

| 1234568807 a răspuns:

Deocamdata nu stiu cum e cu cei vaccinati si nevaccinati, dar in viitor fii sigura ca nu o sa mai exista nevaccinati, alfel nu o sa te mai duci nici la baia din gara fara vaccin

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Mai citeste inca o data ceea ce au spus autoritatile. Ia pixul si separa cuvintele. Poate de data asta ai sa pricepi...

| badpanda a răspuns:

Exact ca in politica. Vorba multa si nimic concret.

| Elliiieo3 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Ia dă-mi să văd unde e scriswinking dacă tot ai atitudinea asta. Măcar să ajuți.

| Elliiieo3 explică (pentru 1234568807):

Pe naiba. Nu toată lumea se vaccinează happy

| Elliiieo3 explică (pentru sierra1):

Nu înțeleg nimic din ce se întâmplă. Cei nevaccinați ce nu aveau voie? Habar nu am.

| Elliiieo3 explică (pentru Vântulalb):

Pot in restaurant interior? N-am ce dovadă să am dacă nu sunt vaccinată.

| sierra1 a răspuns (pentru Elliiieo3):

Nu mai contează ce-a fost, privește inainte (cu entuziasm, nu oricum!)

| Vântulalb a răspuns (pentru Elliiieo3):

Da. Acum se poate cu limita a 25-30%.
Daca esti cazat, oricum mananci acolo.