| anonim_4396 a întrebat:

In scenariu verde de scoala rata de infectare trebuie sa fie mai mica de 1 sau 1, 5?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai mica de 1 la mie in ultimele 14 zile.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Dar peste tot am vazut ca e pana la 1.5 la mia de locuitori.

| Lukasz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se aplica si in cazul scolilor, deocamdata.

| Lukasz a răspuns (pentru anonim_4396):

De aia am precizat " deocamdata ", desi nu cred ca se va pune in aplicare. Oricum daca e sa mergi te vor anunta ei.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceea este regula generala insa pentru scoala CNSU a propus scenariul verde in limita de 1 la mie.
Sa vedem daca hotararea sanatatii si educatiei o sa pastreze aceasta limita.