| IonutAndre20 a întrebat:

In ultima vreme ma ingrijoreaza tatal meu care in ultima vreme crede din ce in ce mai multe bazaconii despre corona, politica si despre oameni in general. Am multe de invatat de la el cand vine vorba de viata de zi cu zi si despre munca pe care o face dar cand vorbim despre lucruri care se intampla in lume vine cu tot felul de idei si de conspiratii venite de nicaieri incat ma mir de unde le scoate, pe scurt ar crede pe oricine altcineva care nu e medic in privinta coronavirusului, zice ca oamenii care vin la spital din alte cauze sunt infectati intetionat de medici ca sa scada populatia planetei fiindca suntem prea multi si ca toate guvernele tarilor sunt implicate in asta. Nu vrea sa ma creada ca nu e adevarat ce crede asa va intreb pe voi cum sa il fac sa renunte la aceasta gandire.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E batran poate stie mai bine

| Numelenueimportant55 a răspuns:

Păi cand auzi pe Gates că vrea să reducă populația lumii e usor sa crezi asa cevahttps://www.certitudinea.ro/......-vaccinuri

| suntserios a răspuns (pentru Numelenueimportant55):

Lool, certitudinea.ro happy

| IonutAndre20 explică (pentru Numelenueimportant55):

Certitudinea.ro e plina de stiri inventate si neplauzibile, ori il sustineti pe tata ori ma luati la misto