| Ava1231 a întrebat:

La Testul Antigen Rapid iti baga exudatul ala pe nas sau pe gat?
Test rapid, nu pcr.
As prefera sa răspundă doar cei ce au trecut prin asta

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

În nas. Mi-am facut singura acasa, durează 5 min. Nu-i așa nasol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În nas.E nasol, dar este chestie de câteva secunde până bagi şi învârţi puţin beţigaşul ăla înăuntru. Apoi îl scoţi şi gata.Dar poate sunt eu prea sensibilă.

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

In nas e mai ok, ma gandeam ca baga in gat pana iti vine sa vomiți

| Ava1231 explică:

Sau si pe nas si pe gat?

| badpanda a răspuns (pentru Ava1231):

Doar la baza nasului sau doar saliva daca nu ai mancat si baut nimic cu 30 min inainte.primul costa 99 lei al doilea 72 la ok medical.
Fac teste ca nu am chef de experimente.