| anonim_4396 a întrebat:

La voi care e masura de protectie maxima impotriva covid? La mine se numeste:
anxietate sociala.
O am de mult timp, iar acum cred ca a devenit cu adevarat utila. Adica uite ce bine imi prinde ca eu eram oricum invatat sa nu interactionez si sa ma tin la distanta de oameni. Poate chiar imi salveaza viata happy
Voi cum va mai protejati?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Nu-i normal să trăiești așa, mai bine ai consulta un psiholog. există destui online