| Rux2000 a întrebat:

Mai este izolarea obligatorie pentru cei ce vin din Germania în România având în vedere ca Germania este zona verde?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatorie, Germania figureaza pe lista cu statele care au mai putine infectari raportate la 100.000 locuitori decat Romania in ultimele 2 saptamani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania este un vid legislativ in momentul de fata... poti sa faci ce vrei, nu te obliga nimeni sa stai nicaieri, nici in izolare, nici in carantina, nici in spital...

sa pleci din Romania e mai groasa treaba

| Hollyg a răspuns:

Din câte am auzit nu. Am o colega de munca, ce a fost in Romania si nu a trebuit sa mai stea in carantina. Însă înapoi cred ca va trebui sa stea.

| Rux2000 explică (pentru Hollyg):

Înapoi nu este o problema ci în România pentru ca ma duc la bunicii unde locuiesc mai mulți care muncesc zilnic și n-aș vrea sa între și ei la izolare din cauza mea.

| Hollyg a răspuns (pentru Rux2000):

Colega mea a fost in Ro imediat ce s-a ridicat stătea de urgentă. Însă, nu stiu cum sa va proceda daca se va declara iar stare de urgentă.