| PreaDistinsul a întrebat:

Maine merg sa fac vaccinul Biontech. Ce sanse sunt sa mor?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai Dumnzeu poate sa-ti spuna!

| sierra1 a răspuns:

Sută-la-sută (il citez pe cel de mai sus)

Bula
| Bula a răspuns:

Vei muri, 100%.
Nu se stie cand-, unde- si din ce cauza.

| Catrice a răspuns:

Plus minus sută la sută.
Adică.
±100%

| Frank51 a răspuns:

1 la 100 milioane
În procente înseamnă:
0. 000000001%.

| RobertMoon a răspuns:

Nicio șansă. Nu au murit persoane care au făcut soc anafilactic (cea mai nasoală reacție de după vaccin). Vrei sa faci tu o premieră? laughing Glumesc. Ai șanse mult mai mari să mori de la covid decât de la vaccin.

Răspuns utilizator avertizat
| Panamax a răspuns:

Sanse foarte mici ca de la orice vaccin.
3-4 la un milion mor si cica este normal.
Beneficiile sunt mai mari decat riscurile.
Am avut Covid si n-a fost rau deloc.
Astept sa mai faca experimente gratis pe cobai umani si poate peste 5 ani ma vaccinez si eu.

| Legion7X a răspuns:

Nu, face pe negativistul. Termină cu întrebarea asta.

| SingleForOne a răspuns:

Din câte am înțeles, între 5-10%, dacă 90-95% este eficient. happy (glumesc)

| NunuNini a răspuns:

De murit murim toti. Dar nu de la vaccin.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Foarte slabe. Direct de la vaccin, fara a lua in calcul alti factori. Depinde si de ce afectiuni ai, insa se cerea o fisa in care precizai alergii, alte boli etc si iti spuneau daca esti sau nu eligibil. Nu ai de ce sa iti faci griji, vei avea doar acele efecte normale, presupun. (dureri de muschi etc) Sau nu vei avea nimic.

| FantasyBoy a răspuns:

De la vaccin, sansele sa mori sunt minime spre inexistente, de la Covid sansele sunt undeva la 3 la mie.

| Panamax a răspuns (pentru FantasyBoy):

La cati morti au avut Covid doar pe hartie si cate infectari nu s-au declarat cred ca 3 la 10.000 ar fi un procentaj mai real.