| Sofer a întrebat:

Maine se scot măștile si certificatul verde? O sa mai fie nevoie de măști în spatii închise?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ O sa mai fie nevoie de măști în spatii închise?~

nope dar dacă tu vrei, poți

| 1234568807 a răspuns (pentru sierra1):

In interior ramane obligatoriu, doar in exterior nu

| Werrich a răspuns (pentru 1234568807):

Rafila: „Toate restricțiile vor fi ridicate. Masca nu mai e obligatorie nici în spațiile închise"

| sierra1 a răspuns (pentru 1234568807):

Rili, nu-ți reconsideri postarea?

sau vorbești despre ce-i in Guatemala?

| 1234568807 a răspuns (pentru sierra1):

Adica s-a renuntat la masca si in exterior sau ce?

| sierra1 a răspuns (pentru 1234568807):

Da mami, da!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Nu.

| mihai69 a răspuns:

E nevoie doar dacă vrei să te protejezi pe tine; nu e obligatorie însă, ca până acum.

| ContDeTest a răspuns (pentru mihai69):

Parcă masca îi proteja pe cei din jur. (LOL)

| mihai69 a răspuns (pentru ContDeTest):

Și asta.

| Frank51 a răspuns:

Da, rămâne obligatoriu la interior, în schimb nu mai este nevoie de certificat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Pot sa merg liniștit la Mall sa vad un film la cinema? Sau sa cumpăr o haina? Trag în covidhee hee

| Werrich a răspuns (pentru Frank51):

Eu îl ascult pe Rafila: „Toate restricțiile vor fi ridicate. Masca nu mai e obligatorie nici în spațiile închise"

| Werrich a răspuns:

Rafila: „Toate restricțiile vor fi ridicate. Masca NU mai e obligatorie nici în spațiile închise"
https://www.digi24.ro/......se-1864399

| Salontanul a răspuns (pentru Werrich):

Corect! Ramane ca recomandare.

Răspuns utilizator avertizat