| existential a întrebat:

Ne paste inca un val de corona?
Aruncati o privire pe graficul cazurilor noi in Uk. De vreo doua saptamani a inceput sa o ia in sus, desi 60% din populatie e vaccinata. Asta nu e cam ciudat?
Probabil este varianta din India.
Graficul - Daily New Cases:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ar paste Romania un alt val de covid, daca cresterile sunt in UK?
Cui ii pasa ce se intampla la 3000 km de tara?

| existential explică (pentru Violleta2022):

Ro nu e izolata de Uk in niciun caz. Sunt peste 400.000 romani acolo. Daca umbli prin Londra e imposibil sa nu auzi vorbindu-se in romana, ca si cum ar fi vreo limba nationala acolo.

| Violleta2022 a răspuns (pentru existential):

Poate vrei sa spui ca au fost... fiindca cel putin 60-70 % s-au intors din cauza Brexitului.

| Apokales a răspuns:

Nu stiu, dar ca introvertit sper sa fie din ce in ce mai rau. Vreau strada libera din nou cand ma duc la paine.

| existential explică (pentru Apokales):

Si eu vreau parcul liber dupa ora 22, sa ma duc sa stau singur, sa nu ma vada nimeni.

| Apokales a răspuns (pentru existential):

Imi place cum gandesti, dar n-o sa mearga. Ce scrii pe declaratie?

| existential explică (pentru Apokales):

Nu scriu, ca stau pe langa parc si ma furisez pe strazi laturalnice.