| acerr a întrebat:

Noi cei care nu am avut Covid, oare avem norocul sa nu luam niciodata virusul?
DACA 3 saptamani nu am avut miros si gust am avut covid?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unii se și vaccinează, ca să dubleze norocul ăsta thinking

| Dismally a răspuns:

Norocul nu tine la nesfarsit. Daca nu ai avut gust si miros cel mai probabil a fost covid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai fost asimptomatica fără măcar ca tu sa conștientizezi acest lucru. Dacă ai anticorpi, infecția nu se va manifesta agresiv, vei face o forma ușoară. Dacă asa va alege cursul naturii,, da,, e posibil sa nu contactezi într-o forma agresiva niciodata acest virus. Taică-meu vitreg o avut covid, 2 zile i-a curs nasul și și-o revenit imediat! Pe mine ma atintit la pat, și maica-mea nu o supraviețuit!
Dar e ciudat ca după ce o băut putina palinca nu după mult timp și-o revenit! Acest virus se manifesta sub multe chipuri, sau e foarte imprevizibil, azi poți fi relativ bine, poimâine sa mori subit.