| Bogdanmanolachi a întrebat:

Numărul cazurilor de coronavirus in Romania observăm că scade zilnic la 200 si ceva de cazuri. Credeti ca scăpăm usor usor?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu unde ai vazut tu ca scade. ieri crescuse cu 100 cazuri

| Wr3nch a răspuns:

Pana iese lumea de 15 mai si da iama la gratare si petreceri la domiciliulaughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Wr3nch):

Daca iese lumea.

| Raul1472627 a răspuns (pentru darrio2007):

Sa iasa! Bine face! Decat sa se imbolnaveasca psihic in casa mai bine de corona care oricum nu exista!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Sa speram ca da! Trebuie sa scapam de asta.

| SoareDaniel a răspuns:

Nu stiu de ce dar eu unul traiesc cu senzatia ca totul va revenii la normal dabia la inceputul anului 2021, la noi mai e cum e, dar in alte state e prapad si se pare ca de la o zi la alta vin vesti tot mai proaste.

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Da, numai că greu cred că o scăpăm de acest virus

| 33226633 a răspuns:

Usor usor vom scapa garantat!