| Flavianadx a întrebat:

O sa avem si noi probleme cu Omicron de la milioanele de romani care intra in tara de sarbatori? Sau o sa fie masuri stricte de carantinare, tratamente si sectii modernizate in spitale?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omicron cred ca am si eu, oboseala, pierdere mirosului, si nu am durere in gat doar ma zgârie, nu îmi scurge nasul, oboseala e mortala atât, am luat 50 mg de zilnic, nu am facut febra, desi sunt triplu vaccinat anti covid, nu stiu sigur ce am

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Zinc,dar recunosc ca ma simt foarte obosit

| RAY a răspuns:

Nu am făcut nici test, nu mai mam racit de 2 ani, din decembrie 2019, o sa fac un test zilele astea, sincer e foarte slaba dar obositoare

| RAY a răspuns:

Am fost la un italian care avea copii raciti, si spun ca le au facut testul si nu aveau covid, asta miercuri, dar atat de repede sa se manifeste, vaccinul pe data 10

| mgtow a răspuns:

Mi-e sa nu fie probleme in fiecare sezon rece, cand se termina toate tarile care imprastie fake mass media va fi bine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să avem.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ahahahahaha, ce gluma buna. La ce preturi se anunta la energie si toate cele in 2022, o sa fim atit de saraci, incit Omicron o sa aiba doar bugetarii.

| Simpatic a răspuns:

Normal ca virusul se imprastie asa de la migrarea asta idioata, eu inteleg ca lumea trebuie sa vina acasa, dar era mai bine daca statea fiecare in tara lui, nu se mai vorbea astazi nici de epidemie de covid 19 dapai de pandemie...pe aceasta lume nomada care umbla aiurea de colo colo in goana dupa cativa coco s-au si bazat monstrii care au modificat acest virus.

| Frank51 a răspuns:

Secții modernizate într-un univers paralel, don't be naive.

Răspuns utilizator avertizat